RIBBONS
WHITETAILS
MASTER DIVISION
1st
Kenneth Bauman- Whitetail
Preston Mullings- Whitetail
2ND
Scott Phillips- Whitetail(2)
Bob Rowe- Whitetail
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Danny Taylor-Whitetail(2)
Monica Taylor- Whitetail
Wes Mote- Whitetail
Andrew Locker- Whitetail
2ND
Caleb Bolton- Whitetail
Kenny Booth- Whitetail
James McFarlan- Whitetail
Leon Steirwalt-Whitetail
3RD
Russell Welliver- Whitetail
Ron Smart- Whitetail
Caleb Bolton-Whitetail
Kenny Booth- Whitetail
Daniel Lasater- Whitetail
Kody Bergdall-Whitetail
Joe Padgett-Whitetail(2)
Rocky Paul-Whitetail
Clint Hunt-Whitetail
COMMERCIAL DIVISION
1st
Chance Arnold- Whitetail
2ND
James Yarborough- Whitetail
Tim Folden- Whitetail
3RD
Russell Welliver- Whitetail
Joe Padgett- Whitetail (2)
Honorable Mention
Wanda Gray-Whitetail
Joe Padgett- Whitetail
YOUTH DIVISION
1st
Garrett Graham- Whitetail

REPTILE
MASTER DIVISION
1st
Kenneth Bauman- Rattlesnake
Hal Clary- Copperhead
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Yea Cummings- Alligator

REPRODUCTION
MASTER DIVISION
1st
Mickey Bowman-Yellow Perch (2)
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Travis Farley-Sockeye Salmon
Hagan Billigmeier- Grayling
2ND
Travis Farley-Rainbow Trout
Scott Phillips- Bluegill
3RD
Travis Farley- Speckled Trout
YOUTH DIVISION


YOUTH DIVISION
1st
Annalesia Farley-MahiMahi
2ND
Adalie Farley- Sea Turtle

BIRDS
MASTER DIVISION
1st
Dustin McDaniel- Turkey
PROFESSIONAL DIVISION
2ND
Mark Pontious- Blue Pheasant
3RD
Chris Bailey- Pheasant
YOUTH DIVISION
1st
Aimee Cummings- Rooster
WATERFOWL
MASTER DIVISION
1st
Korey Alleman- Gadwall
Korey Alleman- Speckled Belly Goose
Randy Terry- Green Wing Teal
Randy Terry- Blue Wing Teal
2ND
Chris Bailey- Buffelhead
Ryan Stokes- Gadwall (2)
Chris Bailey- Shoveler
Jason Vanderpool- Mandrin
Dustin McDaniel- Mallard
Chris Bailey- Green Wing Teal
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Kristin Stokes- Common Eider Hen
Danny Allen-King Eider
2ND
Eric Franzen- Shoveler
Eric Franzen- Pintail
Eric Franzen- Hybred
Braden Syfert- Common Eider
Daniel Lasater-Green Wing Teal
Danny Allen-King Eider
Mark Pontious-Shoveler
Mark Pontious-Red Head
3rd
Mark Pontious- Scaup
Honorable Mention
John Gregorson- Hybrid
YOUTH DIVISION
1st
Isabella Bailey-Gadwall

FISH
MASTER DIVISION
1ST
Robert Rowe- LM Bass
PROFESSIONAL DIVISION
Honorable Mention
Seth Clark- LM Bass
COMMERCIAL DIVISION
3rd
Seth Clark- LM Bass

3-D ART
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Hagan Billgmeier- Alligator Skull


FLAT ART
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Amanda Ellis- Lion Painting (2)
2ND
Amanda Ellis- Buffalo Painting
Amanda Ellis- Turkey Painting
GAMEHEADS
MASTER DIVISION
1st
Ben Cromeens-Pronghorn
James Yarborough-MuleDeer
2nd
Jason Delue-Aoudad
Ben Cromeens-MuleDeer
PROFESSIONAL DIVISION
1st
Chance Arnold- Caribou
Chance Arnold- MuleDeer
2ND
Robby Boyd- MuleDeer
Steve Abbott- Pronghorn
Steve Abbott-  Hog
KD Graham- Bobcat
Caleb Bolton- Gemsbok
Caleb Bolton- Springbok
3RD
Steve Abbott- Gemsbok
Steve Abbott- Elk
James McFarlin-MuleDeer
Seth Clark- Ram
Kody Bergdall- Bobcat
Honorable Mention
Justin Leichliter- MuleDeer
Justin Leichliter- Aoudad
Kody Bergdall- Bobcat
Justin Leichliter- Hog
Hagan Billingmeier- Coyote
YOUTH DIVISION
2nd
Aimee Cummings- Otter

LIFESIZE
MASTER DIVISION
1st
Jerry Huffaker- Ibex
Karen Gerhardt- Otter
2ND
Karen Gerhardt- Otter
Keith Compton- Timber Wolf
Yea Cummings- Beaver
3rd
Hal Clary- Raccoon
PROFESSIONAL DIVISION
1st
James Yarbourgh- Aoudad
2ND
Danny Buckner- Otter
KD Graham- Bobcat
3RD
Kody Bergdall- Cross Fox
Andrew Locker- Wolverine
Honorable Mention
Justin Leichliter- Bobcat
COMMERCIAL DIVISION
Honorable Mention
Wanda Gray- Bobcat